Rabka Zdrój

Rabka-Zdrój – miasto na cztery pory roku

Rabka-Zdrój to znane w Polsce uzdrowisko dla dzieci i dorosłych, którego bogactwem są zasoby wód mineralnych, korzystny mikroklimat i walory krajobrazowo-turystyczne. Miejscowość oferuje doskonałe warunki do leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku, a także piękne górskie krajobrazy i tereny umożliwiające aktywne spędzanie czasu wolnego, tak latem jak i zimą.

Lokalizacja
Rabka leży na południu Polski w woj. małopolskim u ujścia Poniczanki i Słonki do Raby. Kotlinę Rabczańską od stron południowej i wschodniej otaczają Gorce, a od północy Beskid Wyspowy (pasmo Lubonia Wielkiego). Leży ona na skrzyżowaniu tras Kraków – Zakopane i Chyżne – Nowy Sącz. Od trasy kolejowej wiodącej do Zakopanego, w Chabówce odgałęzia się linia do Nowego Sącza. Klimat Rabki-Zdroju cechuje korzystny stopień nasłonecznienia i niewielka ilość opadów, a położenie w górskiej kotlinie zapewnia osłonę od silnych wiatrów.

Turystyka
Nasze miasto to doskonały punkt wypadowy do wycieczek w Gorce i Beskid Wyspowy. Do wyboru jest wiele pięknych i ciekawych szlaków. W Chabówce znajduje się skansen taboru kolejowego. Rabka przyciąga również zimą – amatorzy narciarstwa mają do dyspozycji liczne wyciągi narciarskie w samym mieście i jego okolicy. Dużą atrakcję stanowią także długodystansowe wyścigi psich zaprzęgów. Spośród zabytków na największą uwagę zasługuje kościółek św. Marii Magdaleny, w którym obecnie znajduje się Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana.

Uzdrowisko
Rabka jest jednym z najbardziej znanych polskich uzdrowisk dla dzieci i dorosłych. Specyficzne śródgórskie położenie, wybitne walory tutejszego łagodnego klimatu, odpowiadają idealnie głównej funkcji, jaką spełnia wśród polskich uzdrowisk – lecznictwa i rehabilitacji dzieci. W leczeniu chorób układów krążenia i oddechowego wykorzystywane są zarówno korzystny klimat, jak też solanki. Nocleg w pokojach w Rabce-Zdroju daje możliwość wypoczynku w komfortowych warunkach, dostosowanych do Państwa potrzeb.

Ważne adresy i telefony:

Mapy: